049 587 487, 01 6445 820
Specijalna bolnica za ortopediju i traumatologiju lokomotornog sustava AKROMION sa sjedištem u Krapinskim Toplicama, Ljudevita Gaja 2

Djelatnik Akromiona Antonio Lovrić osvojio 3 zlatne medalje

U Zagrebu su od 29.6. do 6.7 održane 34. svjetske igre medicinara poznate kao "mala olimpijada". Hrvatska je nakon Poreča 2010 ponovno dobila domaćinstvo.

Na igrama je bilo 2048 sudionika  iz 38 zemalja sa svih kontinenata, koji su se natjecali u 23 olimpijska sporta, a između ostalih i u badmintonu.
  • Najmlađi sudionik je imao 19, a najstariji 81 godinu.
  • Natjecanje se održalo u 5 dobnih kategorija.
  • Sudjelovalo je 1400 volontera.
  • Rekorderka po broju osvojenih medalja je atletičaraka iz Alžira koja je osvojila nevjerojatnih 12 medalja u raznim disciplinama, a od toga 6 zlatnih 4 srebrne i 2 brončane.
  • Od zanimljivih rezultata treba navesti 11.28 sekundi u 100 m za muškarce, zatim prosječna brzina od 39 km/h u biciklizmu.
  • Ovo su rekordne Igre po broju prijavljenih nogometnih ekipa.
Nažalost, naša reprezentacija Cro-Docs, za koje je igrao djelatnik Akromiona Damir Starčević, nije uspjela ponoviti uspjeh iz Poreča kada su osvojili naslov prvaka, te su u jakoj konkurenciji zauzeli 5. mjesto.

Od Hrvatskih sportaša medalje su osvojili biciklisti, tenisači, atletičari, a jedino zlato i to čak njih 3, u badmintonu osvojio je također djelatnik Akromiona, Antonio Lovrić iz Zagreba.

U sklopu Igara, održan je i simpozij, te su liječnici iz Akromiona, Hrvoje Klobučar, Denis Tršek i Damir Starčević, održali predavanja iz područja ortopedije i traumatologije.

Slijedeće 35. Igre održavaju se 21.6.-28.6. 2014. u Austrijskom Welsu.

Rezervirajte svoj termin: Naručite se